Iné záujmy

(4.5.2015, 17:02) Zakopla som o šk. tašku(dúfam), čo rozhojdalo zips na nej. Po chvíli učenia sa fyziky(aká irónia)a smiatia sa na hojdajúcom sa zipse som zistila, že aj po cca 10tich minútach sa ten zips stále mierne hojdal. Neovládam fyziku na toľko, aby som súdila, ale toto nie je normálne :-DDDDD.

 

 

 

 (viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Stále len píšem, ako je angličtina môj obľúbený predmet a ako ma baví a pod., ale prečo? Napíšem sem dôvody:

(zdroj fotky)

1.Je jednoduchá

Síce nie moc, však úprimne, ktorý cudzí jazyk je? Ale podľa mňa angličtina je jeden z najjednoduchších jazykov a som rada, že je taký jednoduchý jazyk zvolený za svetový. A jednoducho, keď chceš vidieť ovocie, alebo vedieť po anglicky, chce to nejakú námahu.

 

2.Svetový jazyk - zíde sa

Síce teraz to vyzerá, že načo mi to bude, veď na nijaké dovolenky nechodím ani nič podobné, ale jednoducho mám pocit, že keď celý svet hovorí anglicky, tak sa mi na niečo zíde(a ak aj nie, neuškodí ju vedieť), teda za predpokladu, ak nejaký ťuťmas nezmení svetový jazyk na napr. čínštinu.

 

3.Najviac textov naokolo je práve v angličtine

Teda najviac samozrejme je v slovenčine/češtine, ale už aj slová ako sorry a pod. sú v angličtine užívané, plno cool(tiež anglické slovo) citátov a nápisov je v angličtine, o textoch piesní ani nehovorím, tým si ju aj nevedomky stále opakujem, a navyše možno raz budeme všetci hovoriť po anglicky.

 

4.Učiteľ :-)

1 z mála učiteľov, ktorý ma podľa mňa učí a nie mučí, učiteľ, ktorý si naozaj zaslúži vynechať to 1 písmeno (m na začiatu slova), učiteľ, ktorému záleží na tom, aby sme to vedeli, lebo vie, že to budeme potrebovať, však to aj väčšina učiteľov, ale on si sympatie nekazí zbytočnými okrikovačkami a pod. ako plno iných učiteľov. Navyše aj ako človek je úžasný, jednoducho super :-).

 

5.Môžeš si ju precvičovať zábavnou formou

Ktorý iný predmet sa učí zábavnejšie ako angličtina? Môžem čítať alebo počúvať zaujímavé anglické texty a popritom sa angličtinu aj nenásilnou formou učiť, teraz tiež čítam taký román v angličtine, všetky slovíčka ktoré neviem, si dám do Google translatoru a dám do záložiek, v prípade, že by som si ich niekedy preopakovala.

 

6.Je to haluz

Áno, vravieť cudzím jazykom a navyše angličtinou je naozaj haluz :-D.