Názory a myšlienkové pochody

(4.11.2016 20:58) http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/dusan-a-tomas-zachranovali-zivoty-pri-leteckom-nestasti/ < prosím, hlasujte. Kámoška ma poprosila, aby som si to dala na svoj blog, ale dávam to sem i preto, lebo si tiež myslím, že je to uznania vhodný čin. #respect

(viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

vtipný obrázok dnešná mládež

Novoročné predsavzatie je Témou týždňa na Blog.cz, kde som si prečítala zopár článkov na tú tému a prišla som na 1 zásadnú vec: Nie všetkým ľuďom sa to páči a väčšina to považuje za zbytočnosť. No ja netvrdím tak úplne. Hlavné dôvody, prečo to ľuďom vadí:

 

1. Nedodržia to

Ha, ha, ha! :-D. Jasné, predsavzatie je zbytočnosť, keď sa i tak nedodrží, len si dokazujeme, ako ľahko zlyháme atď...Hej, to je pravda, ale to by sme potom si nemohli dať predsavzatie nikdy, lebo aj tak ho ne...to je zlý prístup. Prvý krok k splneniu cieľa je to ozaj chcieť a ak máme pevnú vôľu, tak to zďaleka nebude posledný krok. A že riskujeme zlyhanie? Tak si nedávajme nereálne ciele! Ale je pekné, ak človek na sebe maká, i keď tým niekedy riskuje, že stratí sebadôveru, ale to nesmie takto brať, lebo to nikam nedotiahne.

 

2. Prečo zrovna na Nový rok? Však predsavzatie si môžem dať kedykoľvek

Hej, a najlepšie zajtra :-D. S týmto súhlasím čiastočne, lebo napríklad ak budeš chcieť zmeniť nejaký svoj nedostatok napríklad v januári a namiesto toho, aby si to spravil hneď, budeš čakať až do konca roka (možno získaš titul King of Prokrastinácia :-D), tak je to ako šampón - na hlavu! xD Ale berte to tak ľudia, možno nejaká tá psychológia, Nový rok, nové ja je pre niekoho dostatočnou motiváciou, ktorú by počas roka nemal. Prečo zrovna oddnes, prečo nie až od zajtra? Ale nie, Nový rok je iba raz do roka, takže žiadne zajtra! Navyše, všeobecne zvyk si dávať novoročné predsavzatia nás svojím spôsobom núti k zamysleniu sa a sebareflexii a možno by sme plno vecí ani nezmenili, keby tento zvyk nebol, takže je to celkom užitočné.

 

A vy, čo sa vám to nepáči: Nenadávajte na novoročné predsavzatia, ale na ľudí, ktorí ich nedodržujú a hlavne, nezabúdajte, že na svete je plno zlepšených ľudí práve vďaka novoročným predsavzatiam.

A moje predsavzatia:

Konečne si dať spraviť rovnátka (neviem, či sa mi podarí)

Nezačať háčkovať xD