Názory a myšlienkové pochody

(4.11.2016 20:58) http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/dusan-a-tomas-zachranovali-zivoty-pri-leteckom-nestasti/ < prosím, hlasujte. Kámoška ma poprosila, aby som si to dala na svoj blog, ale dávam to sem i preto, lebo si tiež myslím, že je to uznania vhodný čin. #respect

(viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Každý z nás už videl nejaký seriál alebo film. Jasné, väčšina z nás si (dúfam) uvedomuje, že upíri neexistujú, alebo že postavy v seriáli sú v skutočnosti len herci. Ale sú tu nejaké veci, ktoré si si možno ani neuvedomil a ani ti nenapadlo uvažovať, ako by vyzerali v reálnom živote. Ale mne hej :-D

 

Postavy z komédie nemajú zmysel pre humor

Síce hovoria milión hlášok a robia tie najšialenejšie situácie, ale koľkokrát sa jedna osoba smeje na tom, čo povedala tá druhá? Nemiesto vtipnej reakcie druhá iba mlčky stojí. 

 

Záhada 4. steny

Hlavne v CZ/SK seriáloch bývajú scény natáčané tak, že je vidieť iba 3 steny izby, 4. tam nie je kvôli kamerám, preto je práve záhada 4. steny skvelým predmetom k hlbokému zamysleniu sa cez dlhé upršané večere alebo počas hodiny fyziky :-D.

 

Keď už niečo začneš

Keď sa už v začne nejaká diskusia medzi postavami, tak aj nejakú dobu trvá, aby dej nebol rozkúskovaný a 1 scéna mala aspoň 3,5 minúty. To by mohla byť inšpirácia aj pre nás, reálnych ľudí...keď už niečo začneš, tak...tak to dokon...

 

Dokonalá reč a všetko

Jasné, viem, že kým sa natočí 1 scéna, tak tomu predchádza milión breptov a výbuchov smiechu hercov, akoby pred natáčaním hulili, ale v konečnom výsledku, počujeme dokonalé dialógy postáv, žiadne preklepy, až je to umelé, lebo v reálnej reči sa každému občas zamotá jazyk. My si ani neuvedomujeme, akú umelinu to vlastne (sledu)jeme.

 

:-DDDDDDDDDDD

 

Predvídavosť

V niektorých filmoch a seriáloch je hneď od začiatku jasné, kto aký je. Či už je to podľa soundtracku alebo scén danej postavy osamote. Takisto sa ti v realite stane x detailov, napríklad to, že niekoho cudzieho a pekného stretneš na ulici. Ak však takúto scénu dajú do filmu, ver, nedali ju len tak.

 

 

To ticho a kľud

Trieda cez prestávku, je hluk, ale vo filme dokonale počuješ dialógy postáv, akoby okolitý svet ani neexistoval. Takisto sa nemôže stať, žeby boli postavy na ulici a niekto by ich random zastavil a spýtal sa na cestu do Tesca a pod. Tam sa všetko točí okolo nich.

 

Jedlo zdarma

Pre herca by koľkokrát mohla byť výplata jedlo zdarma, ktoré musí jesť pri raňajkových, obedových a iných scénach. Predstav si, koľko toho musí do seba napchať, kým natočia takú scénu? To už potom ani výplatu netreba :-D. Skôr diétu.

 

Reklamy

Hlavne v denných seriáloch sa nikdy nehovorí o produkte konkrétnej firmy. A ak aj hej, vždy to niečo stojí. Osobne mi reklamy tohto typu až tak nevadia. Uvedomujem si, že radšej sa budem dívať, ako si postavy pri riešení finančnej krízy spomenú na nejakú výhodnú pôžičku, nie na 35s dlhú reklamu (nielen) v strede seriálu. 

 

Necháme to na večer

A hlavne v seriáli Panelák (R.I.P., už je tomu vyše roka od poslednej časti), vždy to skončilo napínavo, keď bol v seriáli večer. Kebylen jedna dejová línia, ale ich bolo viacej, obdivujem, že to vždy tak zapasovali. Keď som počula ,,Porozprávame sa o tom večer.", tak som vedela, že to bude napínavé a že pointu sa dozviem až na druhý deň.

 

Muzikály

Kategória sama o sebe. Ideš si po ulici, pekne svieti Slnko, tak si začneš spievať. Záhadne začne aj hudba hrať a spoza kríkov vyskočí 3 až 5 tancujúcich mužíkov v rovnakom smokingu s cylindrom na hlave a paličkou v ruke. Všetci ťa začnú ospevovať a zdvíhať v náručí. Ak si myslíš, že sa toto stane, ak začneš len tak spievať a tancovať v strede námestia aj v reálnom živote, tak omyl!(vlastná skúsenosť :-D) Možno budeš vidieť tých mužíkov a počuť hudbu, ale to budú iba halucinácie! 

 

Dvojičky, trojičky, tridsaťpäťtoričky...

Pozrieš film, kde sa nejaký týpek volá napríklad Fred. O nejakú dobu si pozrieš iný film, kde je chlapík, ktorý vyzerá presne ako Fred, ale má úplne iný život a volá sa napríklad Henrich. A potom si pozrieš ďalší film a tam tiež rovnako vyzerajúci človek...To je tým, že ho hraje ten istý herec, normálka. Ale predstavte si, keby to bola realita. Koľko na vlas rovnakých ľudí by chodilo po tejto planéte. Ako klony :-D Čím lepší herec, tým hraje vo viacerých filmoch, tým viac by bolo jeho klonov z čoho vyplýva, že by bola veľa pravdepodobnosť, že sa vydáš za niekoho, kto vyzerá doslova ako filmová hviezda :-D. 

 

Alebo žeby tí upíri ozaj existovali?

Dosť často sa stáva, scénar filmu o nadprirodzených bytostiach zahŕňa to, že okolitý svet netuší o ich existencii a neveria na to. Dotyčné bytosti to musia tajiť. Čo ak sa toto deje aj v realite, ibaže tiež o tom nevieme a máme to iba za rozprávku, presne, ako v tých filmoch?