Názory a myšlienkové pochody

(4.5.2015, 17:02) Zakopla som o šk. tašku(dúfam), čo rozhojdalo zips na nej. Po chvíli učenia sa fyziky(aká irónia)a smiatia sa na hojdajúcom sa zipse som zistila, že aj po cca 10tich minútach sa ten zips stále mierne hojdal. Neovládam fyziku na toľko, aby som súdila, ale toto nie je normálne :-DDDDD.

 

 

 

 (viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Idem sa zamyslieť nad tým, že aké je to úžasné, že je práve tých stratených spomienok tak málinko. Neuveriteľné, čo sa do tej bedne, v ktorej je mozog, všetko zmestí.

 

1. Celý mozog?!

Ale kdeže! Vôbec nemáme celý mozog ako úložný priestor. Mozog tvorí cca z 80% voda a navyše plní aj x iných funkcií okrem pamätania si haluzí :-D. Napríklad ovláda aj zrakové, sluchové alebo pohybové schopnosti, a to sú len príklady, jednoducho mozog nemá moc miesta na zapamätanie si.

 

2. Rozumieš?

Aj to len vďaka súborom, ktoré máš v mozku, ktoré si pamätajú každé písmeno a slovo. Už len keby si toto mal mozog zapamätať, tak je to obdivuhodné.

 

3. Rozhliadni sa v izbe a pomenuj hocičo aj s farbou:

Tieto veci si ani neuvedomujeme, že ich vieme, ale predstav si, všetko, alebo aspoň väčšinu vecí, čo máš v izbe vieš pomenovať a stále je tam dosť miesta na...

 

4.Spomienky:

Jasné, tie hlavné by si mal človek pamätať, ale keď si uvedomíš, že na koľko vecí, čo si v živote zažil, si vieš spomenúť, veď to sú hodiny pásky videokazety v tvojom mozgu!

 

5.Myšlienky:

A navyše aj na tie nereálne veci si vieš spomenúť, napríklad, že čo ťa niekedy napadlo alebo sa ti snívalo, že je toho dosť?

 

6.Vieš vtedy, keď...:

Dokonca aj veci, na ktoré si nevieš spomenúť, tak ich máš niekde uložené a stačí, aby ti len niekto pripomenul tú vec a tým ukázal neurónové chodníčky k spomienke.

 

7.Hypnóza:

Takže veci, aj na ktoré by si si v živote nespomenul, tak si spomenieš v hypnóze, takže tam stále museli byť.

 

8.Stratené spomienky:

Vidíte, koľko toho musí mozog zvládnuť si zapamätať, tak sa prosím nabudúce nehnevajte, ak aj niečo zabudnem. Odkaz smerovaný hlavne učiteľom v školách, aby sa nehnevali na žiakov, ak zabudnú učivo