Škola, to je základ srandy 2014/2015

(4.5.2015, 17:02) Zakopla som o šk. tašku(dúfam), čo rozhojdalo zips na nej. Po chvíli učenia sa fyziky(aká irónia)a smiatia sa na hojdajúcom sa zipse som zistila, že aj po cca 10tich minútach sa ten zips stále mierne hojdal. Neovládam fyziku na toľko, aby som súdila, ale toto nie je normálne :-DDDDD.

 

 

 

 (viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Ráno som videla väčšinu učiteľov v športovom oblečení, čo bol dosť zážitok :-D. Polovicu učiteľov som skoro nespoznala. Zvlášť učiteľka BIO, vyzerala v tričku zvláštne, vždy ju vidím len v dlhej rifľovej sukni a elegantnom svetríku :-D. Išlo sa na Deň Zeme. Takmer celý 2. stupeň, a ako som kukala, tak aj nejaký 1. stupeň, šiel. Len deviataci trčali v škole a učili sa na prijímačky. :-/. Isto mali kanibalistické chúťky a najradšej by učiteľov od zlosti zjedli aj s pravítkom a Pravidlami slovenského pravopisu. Keď som vošla do triedy, boli okná otvorené dokorán. ,,Čo si robíte prírodnú atmosféru", pýtam sa žiakov, ,,či chcete zdrhnúť cez okno?".

 

 

Slovenčina: Preberali sa číslovky. Vysvetľovali sa radové číslovky,,Stojí siedmy v rade na obed.", no mne nedali pokoj tie vyššie číslovky. ,,A ako napíšem 1914.? Napríklad v rade na obed.", dala som divný príklad, neviem si predstaviť tak dlhý rad na obed :-D... Spolužiačka písala na tabuľu ,,Na obed išli ako prvý družinári.", no učiteľke sa to nezdalo, tak to spolužiaka opravila na ,,...prvý družináry.", ,,Dám to na blog!", ozývam sa. ,,Kľudne by sme ju mohli aj takto pri tej tabuli odfotiť.", navrhuje učiteľka. ,,Môj mobil nemá foťák.", zúfam. Učiteľka nám dala tabuľky, kde bol pravopis čísloviek ,,Mohli by ste si ho dať na absolvetnské tričko.", vraví nám. Potom sa písala veta, kde boli spomenutí pasažiéri ,,To je divné slovo, to je ako keby sa niekto zároveň pásol a žral, neviete niekto synonymum?", špekuluje učiteľka. ,,Cestujúci...", ozývam sa, ale v zápätí mi napadá tiež podobná súvislosť, ,,ale to je zase, ako keby jedli cesto.".

 

Prestávka: Pozorujem, že cez prestávky je menší hluk ako cez hodiny, aspoň dnes, ako keby to robili tí žiaci tým učiteľom naschvál.

 

Matika: Tá to aj potvrdila, zvlášť pri búrlivej debate o delikatesách ako je hmyz, slimáky, muchy...Dokonca som zistila, že má aj recept na jedlo s myšacím mäsom :-D. A muchy?: ,,Keď idem na Vapeč, ako ho prezývam ja, Muší vrch, tak tam normálne plno múch, vytiahneš si chlieb s paštikou a muchy ti na to sadajú, tak čo, zješ ich...", vraví učiteľ. Zrovna mucha letela okolo, chytila som ju(ne) a šla za učiteľom so slovami: ,,Chytila som muchu, desiata pre vás...(nič)...uletela." :-D. Alebo mu vravím: ,,Pán učiteľ, vy môžete ísť do Faktoru strachu, budem vám držať palce.". Jo, Faktor strachu, tam mal radšej ísť, ako s nami rátať príklady o prírode, ktoré trápne nahrádzajú a priam parodujú Deň Zeme. Ale okrem matiky som sa naučila, že na výrobu 1t papiera treba 250 000 l vody, za to na výrobu 1t recyklovaného papiera iba 1500 l vody.(dúfam, že tá slovná úloha neklamala) Ľudia, recyklujte!Prestávka: Kámoškostrofa sa sťažuje slovenčinárke, že sme preberali na matike kanibalizmus. ,,A čo ti odhryzli?", pýta sa jej :-D. ,,Tebe nebolo zle z tých rečí?", pýta sa ma Skaza. ,,Ja som kvôlu hluku polovicu nepočula.", odpovedám. Inak celý pavilón pratril túto prestávku len deviatakom, ktorí sú na prízemí, tak som vybehla až na 3. poschodie a zhodila odtiaľ kapesníky :-D. To bola haluz: ,,Nabudúce zhodím lavicu.", vravím, no neprestávam vtipkovať. ,,A Kámoškostrofa má nového Kamaráta, ona má každý mesiac iného.", vtipkujem, samozrejme, myslím časopis Kamarát. Ešte šťastie, že ma nepočula, neva, i tak si to isto prečíta na blogu, pozravujem :-).

 

Slovenčina(zase): Preberali sme písanie veľkých písmen. Konkrétne Nový rok(1.1.) a nový rok(celý). ,,A čo keď niekomu budem chcieť zaželať šťastný iba ten 1 deň.", ach, zase špekulujem :-D. Alebo veta ,,Díva sa na Panelák.", ,,To musí byť jasné z textu, ak je tam spomenutý nejaký herec alebo že je to strata času...", vysvetľuje učiteľka, ako zistíme, aké p napísať. ,,A čo ak je to tak, že niekto sa díva na panelák budovu, že je to strata času, ale díva sa na ňu preto, že tam býva jej obľúbený herec?", špekulácie Denu dokonale vystihujú :D.

 

Matika(zase): ,,Tomuto hovoríš tabuľa?", pýta sa učiteľ PoPo, ktorá lajdácky zotrela tabuľu. ,,Však tabuľa by to bola, aj keby nebola zotretá vôbec.", podpichla PoPo triedneho. Nebola som jediná. Triedny písal na tabuľu veľa príkladov. ,,Aby ste mali stále čo robiť, pohyb.", vraví nám. ,,Väčší pohyb by sme mali vonku.", reagujem vyčítavo, on sa preto trocha rozčúlil, lebo vedel, že mám pravdu!!! A podpichovala som ďalej. ,,Môžete prosím zatvoriť okno?", pýtam sa(hej, zase mi bola zima). ,,Veď sa tu nedá dýchať.", sťažuje sa PoPo. ,,Vidíš, to preto, lebo sa vetrá, keď zatvoríš, tak sa tu dýchať bude dať.", chytám sa slovo. Ach, táto hodina bola eňo ňuňo :-D. Podpichovačky...cítim sa ako šijací stroj hore nohami....A som rada, že sa nešlo von(i keď by som mala deň voľna), aspoň som sa naučila na prijímačky, pri ktorých doteraz neviem, či na ne pôjdem alebo nie.

 

Po hodine mi Skaza vraví, že ide na návštevu. ,,K frajerovi?", pýtam sa. ,,Nie, k nemu by som išla inak oblečená.", odpovedá Skaza. ,,A šla by si vôbec k nemu oblečená?", jo, zase ja. Ale i Skaza ma podpichla. ,,Si kanibal!", vraví mi. ,,Nie som, kanibalizmus je, ak sa je ten istý druh, čo si ty.", vysvetľujem na úrovni vysokoškoláka. ,,Ty ješ zvieratá a SI ZVIERA!", ha, Skaza ma úplne vystihla. :-DDDDDDDDDDDD