Všedný denník

(4.5.2015, 17:02) Zakopla som o šk. tašku(dúfam), čo rozhojdalo zips na nej. Po chvíli učenia sa fyziky(aká irónia)a smiatia sa na hojdajúcom sa zipse som zistila, že aj po cca 10tich minútach sa ten zips stále mierne hojdal. Neovládam fyziku na toľko, aby som súdila, ale toto nie je normálne :-DDDDD.

 

 

 

 (viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Zdroj

9 rokov študujem na škole, no najvýnimočnejší týždeň je práve ten, kedy sa píše Monitor. A o to výnimočnejšie je to, že ten Monitor je presne v strede týždňa. Toto si nemôžem nechať ujsť. No musím! Jo, som zase chorá a na celý týždeň som vypísaná. Okrem stredy. vtedy je veľký deň - Monitor. Keď ma to chytlo, tak som si ani nebola istá, že či vôbec pôjdem(oh, aspoň na chvíľu som prestala odpočítavať dni do Monitoru), no teraz si myslím, žeby som to zvládla...Do mačky...Pamätáte sa, ako som bola v TV skoro pred rokom, haha, ono je to skoro presne, lebo tá predajná výstavka bola 16.4. a Monitor je 15.4. :-D 2 veľké skúšky skoro presne rok po sebe :-D. Ale ani vtedy som snáď nebola taká vystresovaná a vytrémovaná ako teraz. Hej, bola som napätá, ale tešila som sa na to, bola som šťastná, že pomôžem až tak, že budem v Televíznych novinách, bolo to jednoducho super! A Monitor? Sú len 2 dôvody, prečo sa na neho teším:

 

1. Ako im všetkým ukážem, že to všetko viem.

2. Keď spravím Monitor, už ho budem mať z krku.

 

Ale 1. dôvod nie je vôbec istý, je malá pravdepodobnosť (pravdepodobnosť...aj tá bude možno na Monitore, ach, všetko mi ho pripomína) a 2. dôvod sa ani nedá počítať za dôvod :-D. Možno špekulatívne.

 

Ja mám fóbiu iba z dvoch vecí: Choroby a Monitor. Predpokladám, že v stredu nebudem úplne fit, budem chorá - fóbia č.1, a budem písať Monitor - fóbia č.2. Čo ma chcete zabiť?!!?? Snáď neumriem, na to je ešte skoro. Ale na 2. stranu je skoro aj na robenie vianočných pohľadníc, ktoré som dnes robila. Takže nie je isté, že prežijem...keby celkom, mala som vás rada, zajtra napíšem ešte rozsiahlejší rozlúčkový list...ale ne :-D.

P.S. Keď už sme pri tom čase, tak viem, že správny čas, kedy kukať STV 1, je sobota 18.4.2015 o 9:25, bude tam program Daj si čas a bude tam aj naša škola reprezentovaná šiestakmi. 

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Ha, stále som ja tá štíhla a TV tučná, už len z toho dôvodu si nikdy nekúpim LCD, kvôli nepriamej úmernosti by som isto pribrala. Zdroj

Tak, skoro po roku mi konečne ide káblovka. Asi si poviete, prečo som bola tak dlho bez TV. Mám na to hneď 2. dôvody:

Prvým bolo, že nám zatepľovali panelák a to je asi dôvod, prečo sme museli zavádzať novú káblovku, lebo stará ,,umrela.".

Druhým dôvodom bolo, že fotrovci moc TV nepozerajú, takže vlastne tá káblovka by bola len pre mňa, ale ja som si povedala, že načo? Panelák cez net je praktickejší, lepšie sa zapisujú časy, v ktorých padli hlášky, aby som ich následne skomixovala a dala na môj FB Panelák hlášky - komixy, ktorý má už cez 1300 like!!! :-DDD.... A ostatné? Na nete filmov a seriálov dosť, nevládne mi TV program atď., kuknem čo chcem, kedy chcem a s obmedzením reklám(hej, sú reklamy, ale netrvajú 30 min, ale iba 30sek, jediné šťastie) Fotrovci chceli znova zaviesť káblovku už dávno, no hlavný šéf TV(ja) to nedovolil :-D.

Až jedného pekného dňa, ten deň som asi už 10.krát kukla na FB stránku Martin Chodur Official Site a videla som tam oznam, že Martin šiel na natáčanie programu Máme rádi Česko. Okamžite som namakala na archív programu a zistila, že archív z licenčných dôvodov nie je momentále dostupný. Zvyšky mojej inteligencie mi napovedali, že to nie je len momentálny stav, tak som šla za rodičmi s tým, že som existenciu novej káblovky prehodnotila.

A tak včera, po dlhej dobe, znova sa zapla TV :-D. Už mi to aj chýbalo, je síce pravda, že teraz budem skôr pri komédiách trpieť, lebo nebudem môcť robiť screenshoty a robiť komixy, ale čo už. Dokonca aj reklamný blok ma zaujal, tie reklamy sa odvtedy tak zmenili :-D, musím sa ich nabifľovať, škoda, že oblasť TV reklám býva na obrazovke a nie na Monitore, to by sa mi hneď lepšie učilo, však dávajú vkuse tie isté reklamy. Ale reklamy ma budú zaujímať aj naďalej. Mám 2 dôvody:

1. Reklama na spomínanú show Máme rádi Česko, vždy budem napäto sledovať reklamy na Prime, kedy dajú reklamu s Martinom.

2. Reklama na novú sériu Superstár, znova ten istý dôvod: Martin Chodúr, včera pridal video z natáčania reklamy, som veľmi zvedavá...

A k tomu, že káblovka je umelá inteligencia a občas si stojí na kábli, poviem to takto. Robí si, čo chce.

Tvorím si visačky na predaj, zrazu odveci a sama od seba sa mi len tak zapla TV :-D. To sa párkrát stalo aj predtým, v noci spím a zrazu sa zapne TV, 2x sa mi to stalo, odvtedy vypínam na noc TV aj z pohotovostního režimu. Umelá inteligencia nás pomaly začína ovládať!

A to, že si stojí na kábli? Tá káblovka je super, lebo vidím aj, aký program zrovna beží a aký nasleduje, no minimálne 2x sa mi stalo, že v INFO bol napísaný 1 program a v TV bežal druhý...neva, i tak je to super. 

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Tak, je tu nový rok 2015, ako ste si užili Silvestra? Ja nie moc dobré, nešla TV, ešte že nejaká dobrá duša dala na Uložto Supersilvester 2009, tak sme kukali ten, 5 rokov dozadu :-D, už sme si aj tak z toho skoro nič napamätali, teda až na vystúpenie Martina Chodúra a Juraja Mokrého na záver, a ani to by som si nepamätala nebyť toho, že som si to vystúpenie za tých 5 rokov pustila viac ako 10krát :-D. A zvyšok? Chvíľami sme sa váľali od smiechu. Niektoré hlášky musím dať na blog! Keď sme dokukali, tak sme kukali hlášky 2 a pol chlapa :-D, tiež dám nejaké na blog(iba slušné). Koniec roka bol...no nemali sme TV, nemali sme petardy(to s petardami bolo stále tak), tak sme si vymysleli vlastný ,,program", no poviem vám, horší vstup do nového roka som (asi) nezažila!(možno ešte ten, keď som mala 0-1 rokov, keď som sa bála petárd, ale to si nepamätám)...Ale nechajme to tak. Silvester nás nútil k zamysleniu sa, ako inak, haluznému:
-Tie petardy, čo každý strieľa, s fotrom nám to pripadalo, ako keby bola vojna.
-Mne napadlo, že na súkromné ohňostroje by sa malo skladať celé sídlisko, lebo niekto kúpi ohňostroj za 50€ a ja ho môžem vidieť zadara :-D, pekne zblízka. Neva, najlepšie veci sú zadara :-D. 

-Každú chvíľu ohňostroj, ľudia na sídlisku aby sa dohodli, kedy kto odpáli ten svoj :-D


A teraz malé zhrnutie roka 2014:

-Rozhodla som sa(skôr som zmenila predošlé rozhodnutie), čím chcem byť, ak budem dospelá.
-Mala som 1.(a neskôr aj druhú) predajnú výstavku na škole.
-Bola som 1.krát(a aj 2.krát) v TV!!!
-Na 2. predajnej výstavke, ktorá bola charitatívna, som zarobila dosť € na to, aby sa mohli kúpiť hračky do Trenčianskej nemocnice (dôvod, prečo som bola v TV)
-Získala som ocenenie Krištáľové srdce (dôvod, prečo som bola 2. v TV), čo považujeme celá rodina za najväčší úspech minulého roka.
-Získala som ,,titul" Malá hrdinka :-D, teda vo venovaní na CD od Martina Chodúra to bolo napísané ,,Mojí malé hrdince věnuje ze srdce Martin Chodúr", takže som vlastne taká Malá hrdinka Martina Chodúra...jéj, to si dám snáď aj do životopisu xD.
-Posledné spomenuté udalosti ma podporili v tom byť lepšia, tento ,,doping" mi vydrží snáď celý život.
-Ale bolo aj smutno. Prežila som fakt, že učiteľ angličtiny(do ktorého som bola), odišiel z našej školy...bolo to dosť ťažké...ale aspoň ma to posilnilo.
-Začala som byť zase trochu viac dospelá.
-Začala som vypletať Shamballa náramky a kľúčenky.
-Založila som si tento blog Dena.destra.sk
-Prežila som bez TV, tento, teda minulý rok nám odišla, no neva, mám Interchnet xD.
-Úspešne som napísala Komparo (stále neviem počet percent, ale tým úspešne myslím to, že som ho napísala bez ujmy na zdraví divné)
-Dostala som angínu, kvôli ktorej som nebola od polovičky novembra v škole (no a čo, aspoň mám voľno, vo všetkom hľadaj niečo pozitívne)
-Prežila som jedny z najhorších letných prázdnin (a prežila som dokončenie zateplenia nášho paneláku).
-Prežila som jedny z najkrajších Vianoc.
-Prežila som najhorší Silvester
-Včera som poprvé ochutnala sušený ananás(jak zaujímavé) a musím povedať, že bol naozaj mňam!!!
-Na Sashe.sk je najobľúbenejší trend Sashe 2014, môj trend, síce neviem, či sa dostal na 1. miesto minulý,
alebo tento rok, ale i tak, poteší :-D.

Šťastný nový rok! :-)

 

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Ahojte, servus kaktus! Viete, čo sa zajtra deje? Pán Stephen Hawking, britský teoretický fyzik oslavuje narodeniny! (zdroj: Wikipedia) Takže všetko najlepšie :-).

 

Ale k veci.

 

Zajtra idem do školy, skoro po dvoch mesiacoch angíny a Vianoc(a Silvestra). Je to skoro ako po letných prázdninách, iba s tým rozdielom, že je zima a že som vypadla z diania pred prázdninami a som stále deviatačka(ako keby som prepadla xD), ale našťastie môžem aspoň dúfať, že väčšina žiakov vypadla tiež z diania. Ich zaostalosť ma podrží nad vodou xD.

Ale nie, je tam aj dosť šikovných, od tých si prípadne opíšem pracák zo SJ, hej, jednoduchá úloha, keby to nebolo 5 strán, to je trocha náročnejšia úloha. A najväčší stupeň náročnosti? Opísať PZ zo SJ, keď ten PZ ani nemáš!

Jednoducho nemám ho, utiekol, teleportoval sa do inej dimenzie, aj tak to bolo hneď na ňom vidieť, už podľa názvu, že Hravá slovenčina!

To nakladateľstvo(mimochodom tí ľudia sú na mojej čiernej listine a jediné šťastie je, že som lenivá si ich vyhľadať a následne..., inak by som sa im postarala o ,,zábavu"). Foter mi ho zajtra kúpi a prinesie do školy, ak ho vôbec nájde. Bojím sa učiteľky, ona mi už 2x dala 5 kvôli úlohe neurobenej na čas.

 

Ale každopádne, zase sa mi zmení môj režim, isto budem viac jesť, lebo keď som v škole, tak musím, síce jedálniček nedávam, ale za včerajšok musím, je to až moc suchá haluz xD. Raňajky: Rožok, maslo, džem (jediné normálne), obed: fazuľový prívarok s trochou chleba(možno ešte toto) olovrant: jablko, varené v mikrovlnke(sušené a rádioaktívne ovocie by Dena Hviezdička)

večera: zvyšok chleba(skôr polosuchára) z obeda, fazule bolo veľa, tak som nezjedla všetok chlieb a nechala si ho na večer. Aby nebol taký suchý, tak som si ho trocha pokvapkala panenským slnečnicovým olejom, a viete čo? Nepomohlo!

Teraz uvažujem, že robím podobné výhodné recepty ako Láďa Hruška :-D, mohla by som sa s ním dať do hromady(pracovne!), ja som Hviezdička, on Hruška, mám to, boli by sme H&H. Verím, že pod dohľadom profesionála by som dostávala aj lepšie nápady ako kombinácia chlieb a olej, ktorý je ešte panna(panic?) už mám vymyslené aj logo xD

Ale k veci, snáď zo školy nepriberiem xD

aj keby, váha je len číslo(narozdiel od vzhľadu). Takisto budem aj menej spať(a aj preto viac jesť), budem mať menej času na flákanie sa by Dena, čiže handmade :-D. Ja som usilovná, ale na handmade, nie na učenie, a ten, kto tvrdí, že je zlé, že beriem učenie ako nezmysel, si neuvedomuje, že keby som ho naozaj ako nezmysel brala, tak by ma ani 10 angličtinárov nedonútilo sa učiť(ono učenie je síce nezmysel, ale to, čo za to získam, vzdelanie a vedomosti a svalnatejší mozog, to už zmysel má).

Budem musieť zase písať zdĺhavé články z hlášok zo školy, nech na ňu mám aspoň nejakú spomienku...Ale neviem, či ich bude toľko, lebo všetci(fotrovci) mi hovoria, že nemám byť taká divoká a vychechtaná, hoci som posledné dni dosť často(na mňa hej, ale nebojte sa, som inak vpoho, iba párkrát mi to povedali) depresívne(aspoň na pohľad) naladená, vtedy mi hovoria, že nemám byť taká skleslá, ach jo...

ale nebojte sa, som relatívne v poho, po dvoch mesiacoch vyleziem z 1 blázinca do druhého, oproti ktorému je ten 1. len slabý odvar, nedolúhované vrecúško čaja, nedopečené FIMO, hladná žaba...ja už neviem čo...

P.S.

Vlastne viem, čakajte, že v mojom e-shope pribudnú nejaké valentínske veci a musím sa ešte dokopať k zmene desigu (nebojte sa, nie valentínskemu).

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Často pristihujem samú seba, ako hovorím fotrovcom, že ,,Dnes mám výročie!/Hádaj, čo dnes oslavujeme!" atď. Celkovo, ja som dosť výročníkový(super slovo xD) typ. Často myslím na minulosť, často na budúcnosť, čo sa spriemeruje do prítomnosti(rebel), ale k veci. Rozhodla som sa sem dať kalendár výročí a dôležitých sviatkov (aj) v mojej rodine(skôr v mojom svete, fotrovci často nevedia, o čo ide, len krútia hlavou, že zase nejaké výročie xD). Niektoré sviatky som ešte neslávila, lebo som ani nevedela, že v ten deň sú (vid. Medzinárodný deň mládeže a podobné menej známe sviatky), niektoré som si vymyslela, dohromady je ich 45, 45 dôvodov v roku prečo oslavovať xD, ale nebojte sa, zakaždým nemám kalbu, lebo ja mám kalbu každý deň :-D Ale i tak, čekujte, čo v mojom roku stojí za sviatok:

 

1.január - Nový rok

niet o čom

9.január - 1. chat s Martinom Chodúrom

jo, veľký deň, ale väčší je 16.jan

14.január - zamilovala som sa do svojho vtedy budúceho, teraz bývalého angličtinára

no a čo, že už do neho nie som(snáď), dôvod na výročie to je!

16.január - 2. chat s Martinom Chodúrom

tento bol výnimočný v tom, že som sa ho spýtala, že či si ma pamätá(z 1.chatu) a on napísal žr ,,Pamatuji :-)", potom sme chatovalíííí, a takmer celý rok 2012 sme spolu pondelky chatovali aj s ostatnými fans, ten deň by sa dal považovať za najšťastnejší deň môjho života.

11.február - 1.pusa

dlhá história...No oks, tak ja to tu napíšem, bola som na koncerte Martina Haricha v OC Laugarício Trenčín. Keby ste ma videli, ako som tam jačala, no stačilo to na to, aby si ma Martin všimol a poslal mi vzdušnú pusu...koniec príbehu xD.

14.február - Valentín + 1. predajná výstavka

No a čo, že ho nemám s kým osláviť, môžem pridávať valentínske články a návody xD. A navyše aj samotná výstavka je dôvod na výročie

3.marec - Deň prekonania samej seba

radšej nevysvetlím, zbytočne by sa to komplikovalo

7.marec - Foter narodeniny

niekedy aj na to zabudne xD

14. marec - 1. FIMOVANIE!

1krát sme kúpili Cernit a aj z neho piekli, čo na tom, že prihorel, ale na svoje poprvé nikdy nezabudneš...

18. marec - Svetový deň sociálnej práce

Jo, nemám dôvod ho oslavovať, ale snáď raz budem(ak sa mi podarí získať moje vytúžené zamestnanie, zatiaľ bloggerská tajnosť)

20. marec - Svetový deň šťastia

No, to som neoslavovala, ale asi začnem :-)

1. apríl - 1. apríl xD

po Vianociach 2. najobľúbenejší sviatok, deň bláznov, deň mojich príbuzných xD. Navyše som zistila, že je Medzinárodný deň vtáctva, tento deň je ako pre mňa vyšitý. Straková a milujúca haluze! xDDD

16.apríl - 1.krát ma natáčala TV Markíza

Kvôli predajnej výstavke mojich výrobkov

21.apríl - 1.krát sa moja tvár objavila v TV 

a rovno v Televíznych novinách na Markíze

15. máj - Deň rodiny + oslavuje meniny Žofia

23. máj - maNka má narodeniny

Rodina, to hej, Žofka do nej tiež patrí, aj keď je ,,iba" žaba xD.

5. jún - moje 1. rande

Bola som na chodbe s pánom učiteľom angličtiny (vtedy ešte <3), kecali sme. Žiaci nás otravovali a pýtali sa, či máme rande, učiteľ povedal, že hej :-D, i keď to asi nemyslel vážne, ale bola som do neho a navyše to povedal!!!

7.jún - (súkromné výročie)

8.jún - Deň najlepších priateľov

Tiež som neoslavovala(lebo som ani nevedela, kedy je), ale asi začnem xD.

11.jún - dostala som ocenenie Krištáľové srdce 

a 2. posielanú pusu v živote, tentokrát od Martina Chodúra, aj s CD s venovaním :)

13. jún - foter má meniny

21.jún - Svetový deň hudby

Neoslavovala som, ale možno začnem, neviem

1. júl - Medzinárodný deň vtipu

Ani som nevedela, že v júli taký sviatok je, ale muhaha, 2. 1. apríl xD

10. júl - Moje narodky xD

26. júl - MaNka má meniny

2512.august - Medzinárodný deň mládeže

Ten musím nejako oslavovať, kým som ešte mladá!!!

13.september - Deň pozitívneho myslenia, čokolády, programátorov(foter tvorí web stránky, to je prakticky programátorstvo)

Malé sviatky, ale je ich naraz veľa, tak zapisujem do kalendára

24. september - (súkromné)

27. september - Deň železničiarov

Mama bola, foter stále je, ja na 99% nebudem, ale i tak, fotrovci, tento deň patrí vám xD.

3.október - Deň môjho počatia

Vyrátala som si na tehotenskej kalkulačke, že kedy som asi začala žiť xD, som to ale...exot...

7.október - napísala som 1. bloggerský článok

26.október - oficiálne som spustila tento blog - Dena.destra.sk

1. november - Mám meniny,

je to na mačku, keď je to zrovna cez taký smutný deň

11. november - Martin Chodúr má meniny

19. novembra - Alžínka má meniny

21.november - priniesli sme domov albínky <3 a odvtedy ich máme 

24. november - Martin Chodúr má narodeniny

Medzi Martinovými narodkami a meninami je vtipná súvislosť. Už sa asi 2x stalo, že 1. snehová vločka bola práve na Martinove narodeniny, aj keď mala byť na meniny xD

1. december - u mňa oficiálne začína predvianočné obdobie

13. december - 1x som videla a počula Martina Chodúra

20. december - výročie - deň kedy Martin Chodúr vyhral Superstár

24. december - Vianoce, Štedrý deň,

nemusím vysvetľovať.

25. december - 1. sviatok vianočný

postupne vianočná nálada odznieva

28. december - (súkromné dôvody)

29. december - Deň výročí a sviatkov

sama som ho vymyslela na počesť zrodenia tohto kalendára xD

30. december - Deň žiakov/čok zamilovaných do svojich učiteľov/iek

tiež som tento ,,sviatok" sama vymyslela, lebo minulý rok v ten deň bolo nejako podozrivo veľa filmov s touto tématikou.

31. december - Silvester xD