Tagy a fakty

(4.11.2016 20:58) http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/dusan-a-tomas-zachranovali-zivoty-pri-leteckom-nestasti/ < prosím, hlasujte. Kámoška ma poprosila, aby som si to dala na svoj blog, ale dávam to sem i preto, lebo si tiež myslím, že je to uznania vhodný čin. #respect

(viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

(a áno, väčšinu článku som napísala ešte cez školský rok)

Sú nejaké otázky, ktoré mi ľudia pokladajú častejšie, a tie by som chcela napísať práve sem, aby som sa nemusela vkuse opakovať a pri prípadnej otázke poslať namiesto odpovede odkaz na tento článok a trošku si tým zvýšiť návštevnosť :-D

 

1. Ako sa volá vlastne tvoj blog?

Dena.destra.sk, ale trocha zbytočné to sem dávať, keď si už tu :-D.

 

2. Ako sa voláš?

Denisa Straková, a myslím si, že mi to aj sedí, keďže často mávam úlety a robím vtákoviny :-D

Ja

 

3. Prečo zrovna Destra?

To je príbeh o kradnutí, moja prezývka je vlastne najväčšia zlodejina v histórii. Foter má stránku na tvorbu web stránok, ktorá sa volá Destra.sk, nechal sa inšpirovať skratkou môjho mena. Chcela som si spraviť blog a aby nemusel platiť ďalšiu doménu, tak mi to dal na Destru, takže vlastne som si vzala, to čo mi patrí :-D.

 

4. Páči sa ti ****?

To je jedna z najhoršie položených otázok. Väčšinou by bola moja úprimná odpoveď áno, teda v prípade, pokiaľ ten chalan ozaj nevyzerá ako zašliapnuté LEGO :-D. Ale neberte to tak, to isté by som odpovedala, aj keby sa ma spýtali, či sa mi páči nejaké tričko. Páčiť sa ešte neznamená, že k nemu niečo cítim, čo väčšina ľudí tak pochopí, tak sa radšej vyhýbam odpovedi.

 

5. Do koho si zamilovaná?

Do ideálneho chlapa. Keď som ozaj zamilovaná, tak je ten dotyčný pre mňa ideálny. No a keď nie som? Isto poznáte ten vtip: Ideálny chlap nepije, nefajčí, nepapuľuje, neexistuje.

 

6. Chodíš s niekym?

Áno, so siedmimi chalanmi(Sedem statočných xD), 23mi dievčatmi a chutnou desiatou, chodím do triedy na gympel. Mysleli ste snáď túto otázku nejak inak?

 

7. Kam chodíš do školy?

Vid zvýraznená časť 6. odpovede.

 

8. Čo si dostala z fyziky(cca marec 2016)?

Ja neviem prečo, ale v 1 deň sa ma to asi 5 žiakov opýtalo. Vtedy som dostala 1. Tento stav je vzácnejší jak zlato.

 

9. Ako sa volajú tvoje žabky?

Volajú sa Žofka a Alžbetka(prezývaná Alží). A bonusová odpoveď: Áno, ozaj chovám doma žaby :-D.

 

10. A ako ich od seba rozoznáš?

Ako rozoznáš ľudí? Všetci(väčšina) majú oči, uši, nos, ústa...jednoducho sú od seba odlišné, Žofka je väčšia a tlstejšia ako Alžbetka :-D

 

11. Koľko máš rokov?

Od 10.7.2016 mám 18.

 

12. Si panna?

Keď si prečítate predchádzajúcu odpoveď, pochopíte, že panna nie som, som rak!

 

13. Tvoje hobby?

Kreslenie, blogovanie, fotenie, modelovanie z polymérovej hmoty, grafika.... Ale úplne najviac PODNIKANIE! Lebo súvisí so všetkým vyššie spomenutým. Dokonca aj s blogovaním. Čím viac článkov, tým väčšia pravdepodobnosť, že si ma niekto všimne a že si odo mňa niečo objedná.

 

14. Obľúbený spevák?

Martin Chodúr a Ondřej Brzobohatý, jo, mám slabosť na hviezdy českého showbiznisu :-D.

 

15. Čím chceš byť?

No, určite pôjdem na psychológiu, len neviem, či ako psychologička, alebo ako pacient.

 

16. Kde chodíš na tie vtipy?

Všade, lebo môj život je ako strom, samá haluz :-D

 

17. Nesedí mi vek a tvoj ročník na škole. Hm?

Mala som 2 odklady, hej, i to sa dá, predstavte si.

 

18. Prečo nikam nechodíš(školské výlety na Sibír alebo exkurzie na Mars)?

Lebo mám trocha individuálny učebný plán, aj na základke som mala asistentku, ale školu inak, myslím, celkom zvládam.

 

19. Ako sa máš?

Prečo tú otázku dávam až na 19. miesto? Mám sa dobre, alebo neskutočne dobre. A ak sa mám zle, tak vravím: ,,Hlavne, že žijem."

 

20. Tvoj najväčší cieľ?

Súc šťastná, o to ide celý život, o šťastie. Zdravie, rodina, láska sú len nevyhnutní nápomocníci k nemu. A hlavne, optimistický pohľad na svet.

 

21. Piješ, fajčíš alebo droguješ?

Ohľadom pitia, áno, snažím sa piť aspoň 2 litre denne vodu, čaj, minerálku Mattoni, najlepšie niečo nesýtené, bez alkoholu, zbytočných sladiel a nechladené.

Čo sa týka fajčenia...Naozaj si myslíte, že mám chuť investovať svoje mikroskopické financie do toho, aby som si ničila zdravie? Nefajčím.

Drogy neberiem, ja som taká od prírody, nepotrebujem ich.

 

22. Sľubuješ...?

Je mi jasné, že sa to človek pýta, keď to berie častokrát iba ako frázu. Jednoducho, ja keď poviem sľubujem, tak je to pre mňa ako podpis zmluvy, preto radšej nechcem nič sľúbiť, ale to (väčšniou xD) neznamená, že to nesplním.

 

23. Dáš si?

Ja ani neviem prečo, väčšinou ponúkané jedlo odmietam. Predsalen, keby som sa ponúkala často, tak by som za chvíľu bola tlstá, viem, ten chips mi neublíži, ale tam kúsok, tam kúsok...však to poznáte...

 

24. Robíš nejaký šport?

Na šport som viac ľavá, ako si myslíš, jediný šport, ktorý aspoň fyzicky zvládam, je šach(i keď nepoznám dobre pravidlá). Sedenie a dvíhanie figúrok nie je až tak namáhavé, i keď vlastne...ja dlho neobsedím, takže ani ten.

 

25. Akú hudbu počúvaš?

Rôzne moderné piesne, aj nemoderné, hlavne, nech sa mi to páči. Ak je to pekný song, nemám problém tancovať aj na intro nejakého seriálu alebo na hudbe z reklamy :-D.

 

26. Máš súrodenca?

Nie, som jedináčik.

 

27. Obľúbený predmet v škole?

Etika, človek len kecá, nemusí sa učiť, neznámkuje sa a tak. Navyše je veľmi dôležitá. Bernoulliho rovnicu väčšina z nás potrebovať v živote nebude, no komunikovať a žiť musí vedieť každý.

 

28. Obľúbený žáner filmov?

Romantické, komédie, animáky. Nesmie tam byť krv a musí tam byť oblečenie(pokiaľ to nie je animák o zvieratkách :-D)

 

29. Naj kámoš/ka?

Mama, vie o mne všetko, i to, čo nechcem :-D

 

30. Kde berieš inšpiráciu?

Tam, kde ju berie každý - všade!

 

31. Koľko máš zákazok?

Tak v priemere asi jednu za mesiac dva...

 

32. Ešte stále robíš na charitu?

Momentálne sa snažím si našetriť niečo na horšie časy(čiže na prítomnosť xD), ale určite by som chcela v budúcnosti sa nejako charite venovať.

 

33. Čo nosíš všetko v tých taškách?

Ja do školy nosím školskú tašku, igelitovú tašku + kabelku, preto sa ma ľudia často pýtajú, že čo a načo? V školskej taške mám xy učebníc a zošitov, niekedy aj tie, ktoré nepotrebujem, ak by sa náhodou naskytlo voľno a ja sa doučovala + desiatu. V kabelke mám mobil, peňaženku, kľúče, kartičku, kapesníky a podobné haluze. A v igelitke, asi najväčšia záhada pre ľudí, tam mám vestu, ja som strašne zimomravá, tak chcem mať vždy niečo pre prípad potreby(v inakšom prípade by som sa musela tuliť so spolužiakmi, ktorí by na mňa potom asi zvláštne zazerali :-D)

 

34. A ako si na Sashe.sk?

Som tam ako Relevator. Mimochodom, mám tam najväčšiu galériu :-D. http://www.sashe.sk/relevator

 

35. Prečo zrovna 35?

Otázku, aké je tvoje obľúbené číslo, som pokladala za zbytočnú, lebo každý, kto ma pozná aspoň 35s asi už vie o mojom stihomame. :-D Začalo to tak, že v istom prieskume 35% ľudí odpovedalo rovnako, ako ja, čo ma prekvapilo a často som to spomínala. To nebol dôvod. Potom som zistila, že keď zrátam všetky číslice v svojom dátume narodenia, tak je to 35. Moja mama ma splodila, keď mala 35 rokov. Zistila som, že ma to číslo prenasleduje, tak prečo si ho nezvoliť za obľúbené? :-)