Všedný denník

(4.11.2016 20:58) http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/dusan-a-tomas-zachranovali-zivoty-pri-leteckom-nestasti/ < prosím, hlasujte. Kámoška ma poprosila, aby som si to dala na svoj blog, ale dávam to sem i preto, lebo si tiež myslím, že je to uznania vhodný čin. #respect

(viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Už som na tomto blogu okrajovo spomínala, pri zhrnutí roka 2016, že som začala vyučovať angličtinu v domove dôchodcov. V tomto článku by som chcela tento fakt trocha priblížiť. Moja dobrovoľnícka činnosť začala vďaka Adamovi Turňovi, ktorý je zakladateľom a riaditeľom združenia SOVA. Už predtým som uvažovala, ako sa angažovať v nejakej charite alebo dobrovoľníckej činnosti. Keďže Adam je navyše môj kámoš, neváhala som ani trochu pridať sa k nemu a podporiť jeho aktivitu. Okamihom môjho prijatia do jeho združenia sa zo mňa stala učiteľka angličtiny pre seniorov. Momentálne vyučujem každú nedeľu poobede troch dôchodcov angličtinu pre začiatočníkov(hoci už teraz vedia pomaly viac ako niektorí maturanti). Nie som na to však sama, mojou kolegyňou je Karolína Farská, s ktorou som sa spriatelila v rovnaký deň, ako s Adamom.  

Činnosť SOVY nespočíva len v doučovaní angličtiny. Má aj ďalších členov, ktorí chodia napríklad do domu sociálnych služieb tráviť čas s klientmi. SOVA takisto organizuje aj rôzne akcie. Napríklad pred Vianocami boli v dome sociálnych služieb vianočné dielne a turnaj v spoločenských hrách. Združenie má aj svoju web stránku - http://sova.blog, ktorá je síce momentálne v embryonálnom štádiu, ale ako sa bude náš tím rozširovať a aktivity pribúdať, postupne sa z nej vyvinie krásny plod.