Moje ,,úžasné" rady

(4.11.2016 20:58) http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/dusan-a-tomas-zachranovali-zivoty-pri-leteckom-nestasti/ < prosím, hlasujte. Kámoška ma poprosila, aby som si to dala na svoj blog, ale dávam to sem i preto, lebo si tiež myslím, že je to uznania vhodný čin. #respect

(viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

(zdroj obrázka)

 

UPOZORNENIE: Článok netreba brať vážne, za prípadné následky neručím!

Koncoročné písomky sa blížia a napätie stúpa. Len vydržať. Ale predsa, stres stále nejaký je, ale netreba to brať až tak vážne, skúste to brať tak, ako tento článok a rady, ako lepšie zvládať písomky:

1. Uč sa
Najťažšia rada zo všetkých, preto, ak zlyhá, pridala som sem aj iné rady.

2. Nepíš červenou!
Možno si povieš, že ak budeš písať červenou, tak sa učiteľovi budú ťažšie opravovať chyby, lebo budú splývať s jeho červenou. No to je chyba! Učiteľ si zoberie napr. modrú, a tou ti písomku opraví. Vyhraješ iba ak budeš písať každé slovo(ak je čas, tak aj písmeno) inou farbou. Ideálne by bolo ak by si písal aj iným druhom písacieho nástroja. Napr. prvú otázku napíšeš farbičkou, druhú ceruzkou, tretiu fixou na tabuľu, štvrtú namaľuješ vodovkami, piatu vytesáš do kameňa a pod.

3. Podpíš sa iným menom.
Ideálne nejakým vymysleným, alebo niekoho z čo najviac vekovo rozdielneho ročníka(ťažko by prvák na základke napísal písomku z biológie - rozmnožovanie). A ešte ideálnejšie je, ak v tom nebudeš sám, ale pôjde s tebou aj čo najväčšia časť triedy. Menšia pravdepodobnosť, že prídu na to, kto chýbal alebo nechýbal v deň písania písomky a týmpádom, že komu písomka patrí. Ak ti ale aj napriek tomu povedia, že si to bol ty, lebo si bol v ten deň v škole, povedz, že si bol neprítomný...duchom.

4. Vytetuj si ťahák
Ak ťa prichytí učiteľko s ťahákom, väčšinou sú jeho dôvody odobratia písomky a datia 5ky nasledovné: ,,Ty to musíš vedieť stále, nie iba teraz.". Preto, ak budeš mať ťahák vytetovaný, môžeš sa vyhovoriť na to, že ten ťahák už budeš mať so sebou zvyšok života a že v praktickom živote je dôležité učivo vedieť, čo ty budeš vďaka tetovaniu stále.

5. Diplomacia
Ak je to test typu ABCD, tak pripíš odpoveď: ,,e) Jedna z môžností A, B, C, D." Ak je to konkrétna otázka bez možností (napr. nadlhšia rieka Austrálie), odpovedz niečo odveci, ale pravdivé: ,,Váh to nie je.", je to pravdivý výrok, a keby celkom, sú aj právnici, ktorí nie sú až tak drahí.

6. Aspoň nech to dobre vyzerá
Keď už si totálne v ryži a je to všetko pre teba španielská dedina, tak si aspoň 1 otázku, na ktorú vieš odpovedať správne - meno a trieda, pridaj na test originálne. Ideálne sú tieto nálepky pre žiakov. Menšia inšpirácia:


7. Rob si ťaháky
Ťaháky sú veľmi praktická vec, keď nechceš, aby učiteľ zistil, že učivo nevieš. Už len pri ich robení si opakuješ učivo aj sa učíš. A keď ich aj použiješ na písomke, tak je to výhodné. Buďto ti naň neprídu a všetci ťa budú mať za inteligenta, alebo ti naň prídu a písomku bez kontroly rovno dajú 5. Podotýkam bez kontroly, čiže neuvidia, že v čom máš rezervy.

8. Urob si radosť
Napríklad sa najedz, to ti dodá silu a bude ti to lepšie myslieť. Alebo si prečítaj nejaký vtip, pusti cez prestávku peknú pieseň, zamiluj sa, kúp si auto, choď sa prejsť a na písomku sa nevráť...

9. Ber si bielitko
Lebo ak náhodou napíšeš hlúposť, môžeš ju dať do zátvorky, ale učiteľ uvidí, že ti to predtým niekedy napadlo, bude ťa mať za tĺka. Škrtance tiež nič nevyriešia, bude ťa mať za nerváka. Bielitko je to riešenie!!!

10. Neraduj sa zbytočne
Ak uvidíš na opravenej písomke, že máš 1, neteš sa zbytočne, prv si skontroluj či značí tá 1 známku, alebo počet získaných bodov, lebo to je riadny rozdiel. 

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Na každého občas príde zlá nálada, a kto tvrdí, že nie, tak tomu asi preskočilo(pozor, keď občas mávaš zlú náladu, neznamená to zákonite, že si normálny :-D).

Zlá nálada nie je dobrá(novinka), ničí zdravie, ničí život, ničí okolie. Keďže si chcem život čo najviac vychutnať, tak som uvažovala, ako sa takej nálady zbaviť a napísala som niekoľko tipov:

 

1. Cvič!

Pamätáš sa, keď si sa naposledy rozčúlila a mala si chuť si do niečoho alebo niekoho udrieť? To je negatívna energia, ktorá sa musí vybiť, musíš zo seba dostať a ja sa pýtam, prečo to radšej neurobiť zdravším spôsobom a namiesto týchto agresívnych prejavov napr. nerobiť brušáky alebo drepy? Unavíš sa, vybiješ sa a keď si k tomu ešte aj pustíš dobrú muziku tak ťa to aj vnútorne naladí na inú, lepšiu vlnu.

 

2. Básni!

Pamätám si, ako som sa raz dotkla psychického dna...pri písaní DÚ...čo som spravila? Začala som svoje pocity hádzať do veršov a vznikla z toho pekná nenávistná báseň. A to isté platí aj keď je v tvojom živote nešťastná láska, sklamanie či strach. Keď už sa trápiš, využi to aspoň ako múzu a tvor! Mne to pomáha. Samozrejme, môžeš písať aj o pozitívnych veciach.

 

3. Fantázia:

Predstav si, že si najväčšia ,,chudinka" na svete. Znie to divne, ale skús si to predstaviť. Že nemáš čo jesť, piť, nemáš rodinu, máš plno chorôb a prípade aj nejaký hendikep...tak a teraz sa vráť do reality. Je tvoj problém naozaj až taký veľký v porovnaní s tou predstavou. Odpoveď je pravdepodobne nie, tak sa do mačky teš zo života!

 

4. Budúcnosť:

Mysli na ňu. A to dvojako, priam trojako. Za prvé, predstav si samú seba o pár rokov, ako spomínaš na aktuálne smutné časy, budeš sa aj vtedy nad tým tak trápiť, alebo to budeš brať vtedy ľahšie? Tak prečo to tak neberieš aj teraz? Znova si predstav seba o pár rokov, ako spomínaš. Nebolo by krajšie spomínať na dobré časy? Mysli na budúcnosť, ži tak aby si mala, na čo spomínať. A do tretice, mysli aj na minulosť, koľkokrát si sa trápila a nakoniec za nie dlhú dobu sa stalo niečo, čo tvoje trápenie znegovalo, no vtedy si to netušila ešte. Teraz si v rovnakej sitácií, nevieš, čo ťa čaká a ver, niečo pekné tam v budúcnosti na teba isto čaká.

 

(zdroj)

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

 platonická láska, ideálny partner, ideálny muž,

Keď niekto moc obdivuje niekoho známeho, tak sa zvykne hovoriť ,,Však aj slávni sú len ľudia.". Keď mne toto niekto povie, tak mu odpoviem: ,,A preto sa tiež do nich môžeme zamilovať."

 

Tento článok treba brať s rezervou a nadhľadom, je určený skôr pre pobavenie a demoštráciu toho, že sa všetko dá vnímať z rôzneho uhla pohľadu. 

 

Ale i tak, dôvody, prečo je dobre byť zamilovaná do hviezdy:

 

1. Stredná cesta, zlatá cesta:

Chceš niekoho, ale zároveň chceš mať slobodu? Nie je nič lepšie, ako byť zamilovaná do hviezdy. Máš 100% slobodu, ale zároveň je aj tvoje srdce naplnené aj niečím iným, ako krvou a špatným cholesterolom.

 

2. Nemusíš celé dni myslieť na tie gýčové otázky

,,Miluje ma?" ,,Myslí na mňa?", ,,Mám u neho šancu?", lebo odpoveď je jasná - Nie! Veď ťa ani nepozná.

 

3. Nemusíš toľko žiarliť

Žiadna správa o prírodnej, či inej katastrofe nerozplače tínedžerku tak, ako keď v bulvárnom plátku prečíta správu o tom, že jej miláčik si našiel ,,prekvapivo" inú. Plače, celý svet zrazu stráca význam. Ale prečo? Veď aj tak by ho s najväčšou pravdepodobnosťou nezískala, tak načo žiarliť. Je tak či tak nedosiahnuteľný, hlavne, že je šťastný, teš sa z toho.

 

4. Násobená radosť

Predstav si, že si vedľa tvojej lásky, euforický pocit, že? Teraz si predstav, že si vedľa niekoho slávneho, tiež eufória, že? A teraz si predstav, že obidva tieto pocity zažívaš naraz. Atómova bomba sa môže ísť oproti tomu zneškodniť.

 

5. Nemusíš sa trápiť, ako ho zaujať

Poznáš to, minimálne 35 minút uvažuješ každý deň, čo na seba, ako sa namaľovať a ako ho zaujať. Keď máš celebrity crush, nemusíš toto riešiť, maximálne, ak sa náhodou stane, že ho budeš mať šancu vidieť (koncert, autogramiáda), a raz za čas si dáš záležať a potom čo? Sloboda znova!!! :-D

 

6. Nepohádaš sa s ním

Lebo verím, že ak by sa ti aj náhodou stalo, že sa s ním nejako skontaktuješ, tak tú vzácnu chvíľu isto nevyužiješ na hádku.

 

7. Nemajú ťa za šialenca (i keby mali :-D)

Plagáty, tapety na mobil, tapety na PC, v prípade speváka/kapely aj zvonenia na mobil, mikiny s nápisom I <3 *on*, tričká s jeho fotkou, ponožky s jeho fotkou, fotky s jeho fotkou. Ak toto všetko vlastníš, je to normálne, ak je tvoj milý slávny, ak nie, je to divné a vidia to i ini. S celebritami sa to akceptuje. 

 

8. Nemusíš žiarliť 2

Môžeš ho verejne obdivovať, chváliť atď. A ak stretneš nejakú ďalšiu, ktorá by ho tiež najradšej mala doma, tak jej nemusíš od žiarlivosti vytrhať všetky vlasy aj chlpy na nohách. Jednoducho sa tešíš, že môžeš ten pocit s niekým zdieľať.

 

9. Kvalitnejší materiál a stalking

Pri slávnych ľuďoch sa dobre hľadajú info a nové fotky/videá. Jeho stalkujú paparazzi, paparazzov stalkujú fanweby a tie stalkuješ ty. Neuveriteľne to uľahčuje život. Navyše v prípade slávneho človeka je ten ,,matroš" aj oveľa lepší. Lebo dotyčný je slávny väčšinou pre svoj talent a poviem vám, nič nie je krajšie, ako vidieť pekné vystúpenie(jedno akého rázu) od ešte krajšieho chalana.

 

10. Dobrá výhovorka a zároveň odstrašovák

Ak ťa bude zase nejaký Jáchym Okenica z 8.c otravovať, že ťa miluje, máš výhovorku, že už tvoje srdce patrí inému.(čo na tom, že ho nikdy nezískaš)

Ak by aj tak neprestal, povedz mu aj o tom, že o koho sa jedná a to, koľko s ním chceš mať deti, aké farby bude mať výzdoba na vašej svadbe a pozvi ho aspoň za svedka. Určite sa ťa zľakne a bude sa ti vyhýbať. Už to cítiš znova? Tá sloboda!!!

 

+11. Vraví sa, že pri láskach tohto typu si zvykneme dotyčného moc idealizovať, ale veď nie je krásne žiť v sne?

(zdroj obrázka)

 

 

Hodnotenie používateľov: 2 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

V týchto horúčavách sa stáva Slnko skôr temný bod v našom svete. Keď nám niekto praje slnečný deň, tak by sme ho najradšej poslali do...domov. Každý sa pred ním tieto dni skrýva a najradšej by ho zahasil. Ale bez Slnka sa nedá žiť, preto by sme si mali dávať pozor, aby sme ho neznenávideli. A na to mám 2 triky:

 

1. trik: Stropné ventilátory

Síce slúžia skôr iba ako taký štít, ale i tak, v izbe je razom pocitovo oveľa chladnejšie, viem to, moji známi si tiež kúpili taký stropný ventilátor a nemôžu si ho vynachváliť. Skvelá pomôcka, pri ktorej vám bude jedno, či zase tá poonďatá ohnivá guľa praží, alebo nie. Stropné ventilátory si môžete kúpiť tu: http://stropne-ventilatory.com2. trik: Solárne vecičky

Síce vás pred Slnkom neubránia, ale aspoň využijete jeho ničivú silu aj na niečo dobré, pomôžete našej planéte a hlavne, ušetríte na elektrine. Vďaka solárnym vecičkám nie je Slnko len zlý pán, ale aj dobrý sluha. V horúčavách môžete namiesto preklínania Slnka myslieť na to, že má aj svoje svetlé stránky, a to vám zabráni si ho znenávidieť. Solárne vecičky od solárnych nabíjačiek cez solárne svietidlá až po solárne hračky si kúpite tu: http://solarne-svietidla.com

 

Kúpou tovaru zo stránok uvedených vyššie docielite toho, že Slnko budete milovať až mu dáte pusu, ako dievča na obrázku nižšie:

slnko, slnko momentky, umelecké fotky, slniečko, leto, teplo, horúco, v ten správny moment

Zdroj obrázka

 

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Zajtra tu máme Silvester a ja som sa rozhodla pohľadať nejaké inšpirácie na make-up, oblečenie a účes (občas aj nechty) na Silvestra(alebo inú party/oslavu). Návodov je myslím celkom dosť, tak ak si lenivá premýšľať, alebo si jednoducho zvedavá, tak kukaj :-D. A ešte moja rada na záver(keď už je to v tej rubrike): Alkohol robí všetkých okolo krajšími, no pre všetkých okolo robí teba škaredšiou, paradox, že?

Videonávod

Vhodne na doma :-)

.

Videonávod

.

Videonávod

.

Videonávod

.

Aké svetlé :-)

Videonávod

.

Videonávod

.

Videonávod

Len ten rúž mi tam nejako...neva.

.

Videonávod

Tak to už hej :-)

.

Videonávod

.

Videonávod

Trocha extravagantné :-D

.

Videonávod

Wow, tie šaty :-)

.

Videonávod

.

.

Videonávod

Dokonca aj nechty :-).

.

Videonávod

Mňa by zaujímalo, prečo sa väčšina oblieka do tmavých farieb, pripadá mi to, ako keby koniec roka brali trocha ako pohreb, pohreb minulého roka xD.

.

Videonávod

.

Videonávod

Vzhľadom k šatám by som pridala trocha trblietok do make-upu, ale iba trocha, nech nie je ako...čo sa trbliece, neviem, diskoguľa!

.

Videonávod

Pekné, hravé, len tie šaty ma trocha sklamali, keď som videla tie nechty a outfit, čakala som niečo farebnejšie.

.

Videonávod

.

Videonávod

.

Videonávod

Trocha pestrejšie, čo sa všetci boja tých farieb? To budeme na oslave akože všetci buďto tmaví alebo strieborní? Alebo oboje? Inak naozaj pekné a trocha iné outfity :-).

.

Videonávod

A na záver nejaké rady aj pre chalanov :-).