Moje ,,úžasné" rady

(4.5.2015, 17:02) Zakopla som o šk. tašku(dúfam), čo rozhojdalo zips na nej. Po chvíli učenia sa fyziky(aká irónia)a smiatia sa na hojdajúcom sa zipse som zistila, že aj po cca 10tich minútach sa ten zips stále mierne hojdal. Neovládam fyziku na toľko, aby som súdila, ale toto nie je normálne :-DDDDD.

 

 

 

 (viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Bločky, niekto ich berie, niekto ich berie a zahadzuje, no niekto má bločkov až až (napr. predavačky, fešáci pokladníci). Kto má aspoň trochu vzťah k životnému prostrediu, tomu je toľko papiera ľúto zahodiť. Mňa osobne by tieto bizárne nápady nenapadli, keby som nemala doma tísícky bločkov, ktoré nám dáva istá pani pekárka a predavačka v jednej osobe(ďakujem), kvôli Bločkovej lotérií. Samozrejme, niektoré rady treba brať s rezervou, ale niektoré sú celkom dobrý nápad, ne?

 

1. Blok

Keď sa spojí viac bločkov, vznikne 1 veľký poznámkový blok, stačí len zošívačka. Druhá strana bločkov býva čistá, prečo toho nevyužiť a nepísať tam poznámky? A zaručujem, že s takým blokom budeš nepriehľadný, síce ťa budú mať za podivína, ale aspoň si ťa budú všímať.

 

2. Záložka do knihy

Bloček poslúži aj ako záložka do knihy, síce je moc tenký, ale aspoň si nemusíš pamätať stranu, na ktorej si skončil/a.

 

3. Skicár

Na bločky si môžeš aj kresliť rôzne mininávrhy, alebo aj veľký, keď spojíš viac bločkov dohromady. Čo viac? Môžeš vytvoriť celú mozaiku!

 

4. Keď sa hýbe stôl

Kresliť návrhy a kresby na bločky je ťažké už aj tak, nie to, ešte, keď sa kýve stôl, zober pár bločkov, prelož ich (ak je ich dosť ani nemusíš) a stôl podlož.

 

5. Haluz

Keď máš tisíce bločkov ako ja, isto sa nudia, chcú niečo zažiť, kľudne aj celý rok zbieraj bločky, aby si ich potom mohol na 1. apríl nasypať niekomu do tašky alebo pod perinu do postele...

 

6. Hoď bločkom

Bločky, ak sa dokrčia, sa môžeš s nimi dokonca aj ohadzovať! Alebo súťažiť s kámošom, kto hodí viac bločkov do koša z nejakej vzdialenosti.

 

7. Izolácia

Poriadne (ale nie až moc) dokrčené bločky môžu poslúžiť aj ako izolácia, keď posielaš v balíku niečo krehké.

 

8. Zber papiera

Na to budeš potrebovať ale veľmi veľa bločkov, ak ich budeš mať, možno sa ti ani nebudú smiať a budú mať k tebe rešpekt a dajú ti o 1 rolku toaleťáku viac.

 

9. Scrapbookové haluze

Možno poznáte tie návody, čo zoberiete pásik papiera, záhadným spôsobom ho zrolujete a máte ružičku. Aj také nádhery môžu vzniknúť z bločkov. Len samozrejme, potrebujete plno farby.

 

10. Podložka/paleta farieb

Bloček môže slúžiť aj ako podložka niečoho nie moc veľkého a nie moc mokrého. S tou paletou by som bola trochu opatrnejšia a pre istotu bločky ešte podložila novinami.