Moje ,,úžasné" rady

(4.5.2015, 17:02) Zakopla som o šk. tašku(dúfam), čo rozhojdalo zips na nej. Po chvíli učenia sa fyziky(aká irónia)a smiatia sa na hojdajúcom sa zipse som zistila, že aj po cca 10tich minútach sa ten zips stále mierne hojdal. Neovládam fyziku na toľko, aby som súdila, ale toto nie je normálne :-DDDDD.

 

 

 

 (viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Prv sa musíme sami seba, prípadne okolia spýtať - je tá závislosť zlá? Škodí nám nejako?

 

Ak áno:

Sú rôzne závislosti, napríklad fajčenie, pitie v horšom prípade drogy, v lepšiom sladkosti. Tieto závislosti na nejakej látke, tie sa odstraňujú ťahšie, lebo človek je na nich aj fyzicky závislý, ale dá sa to. Stačí si len napísať negatíva (škodí zdraviu, zbytočne za to utrácam peniaze...), dať si ich k danej veci, bude ti to zakaždým pripomínať, že je to zlé, kľudne si to čítaj popri užívaní tej látky. Ďalej treba mať aj podporu okolia, nejakého človeka, čo ťa bude povzbudzovať, čo ti bude vravieť, že to dokážeš a tak. Nemusíš prestať hneď, ak aj zlyháš, nenechaj sa odradiť, ale začni sa snažiť hneď! Alebo najlepšie, ako ja, neprestávaj, lebo ja s tými vecami ani prestať nemôžem, z jednoduchého dôvodu: Nikdy som s nimi nezačala(až na sladkosti). A v krajných prípadoch sú aj protialkoholické/protidrogové a možno aj ,,protifajčiace" liečebne, ale tam je to strašné(vraj, nemám skúsenosť).

 

Ďalej sú závlislosti na nejakej činnosti, napríklad gemblerstvo, to je vraj tiež veľmi ťažké, ale v začiatkoch určite dokážeš aj sám potlačiť, len treba podporu okolia, človek potrebuje oporu niekoho blízkeho, aj keď si to možno ani neuvedomuje (toto mi v poslednú dobu vkuse moja maNka hovorí), alebo napríklad aj zlozvyky sú vlastne závislosti. Pri závislostiach iba psychických môžeme využiť 1 šikovný trik. Nerobíme tú vec, na ktorej sme závislí (napríklad hranie PC hier) celú dobu, tak si povedzme, že sme tú hru hrali pred chvíľou a teraz už robíme niečo iné, vsugeruj si, že si ju napr. pred hodinou hral a predsa ju nebudeš hrať znova.

 

Ak nie:

To je napríklad nejaký koníček (ako napr. v mojom prípade FIMOa iné kreatívne veci) alebo hudba či smiech. Ak tým nikomu neubližuješ, tak buď rád, že tú závislosť máš, možno ťa bude hnať a ty to niekam dotiahneš(zvlášť pri koníčkoch). Ale zase keď je toho veľa, tak to musíš zmierniť.

 

 

Záver:

Musíš si uvedomiť, či je tá závislosť zlá

Keď sa jej chceš zbaviť, musíš si uvedomiť negatívne veci na nej, tie ťa budú motivovať

Je veľmi dobré, ak ťa motivuje aj nejaký tvoj známy

Motivovať ťa môže aj to, že keď to dokážeš, dokážeš, že si silná osoba (hlavne sám pred sebou)