Moje ,,úžasné" rady

(4.11.2016 20:58) http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/dusan-a-tomas-zachranovali-zivoty-pri-leteckom-nestasti/ < prosím, hlasujte. Kámoška ma poprosila, aby som si to dala na svoj blog, ale dávam to sem i preto, lebo si tiež myslím, že je to uznania vhodný čin. #respect

(viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Na každého občas príde zlá nálada, a kto tvrdí, že nie, tak tomu asi preskočilo(pozor, keď občas mávaš zlú náladu, neznamená to zákonite, že si normálny :-D).

Zlá nálada nie je dobrá(novinka), ničí zdravie, ničí život, ničí okolie. Keďže si chcem život čo najviac vychutnať, tak som uvažovala, ako sa takej nálady zbaviť a napísala som niekoľko tipov:

 

1. Cvič!

Pamätáš sa, keď si sa naposledy rozčúlila a mala si chuť si do niečoho alebo niekoho udrieť? To je negatívna energia, ktorá sa musí vybiť, musíš zo seba dostať a ja sa pýtam, prečo to radšej neurobiť zdravším spôsobom a namiesto týchto agresívnych prejavov napr. nerobiť brušáky alebo drepy? Unavíš sa, vybiješ sa a keď si k tomu ešte aj pustíš dobrú muziku tak ťa to aj vnútorne naladí na inú, lepšiu vlnu.

 

2. Básni!

Pamätám si, ako som sa raz dotkla psychického dna...pri písaní DÚ...čo som spravila? Začala som svoje pocity hádzať do veršov a vznikla z toho pekná nenávistná báseň. A to isté platí aj keď je v tvojom živote nešťastná láska, sklamanie či strach. Keď už sa trápiš, využi to aspoň ako múzu a tvor! Mne to pomáha. Samozrejme, môžeš písať aj o pozitívnych veciach.

 

3. Fantázia:

Predstav si, že si najväčšia ,,chudinka" na svete. Znie to divne, ale skús si to predstaviť. Že nemáš čo jesť, piť, nemáš rodinu, máš plno chorôb a prípade aj nejaký hendikep...tak a teraz sa vráť do reality. Je tvoj problém naozaj až taký veľký v porovnaní s tou predstavou. Odpoveď je pravdepodobne nie, tak sa do mačky teš zo života!

 

4. Budúcnosť:

Mysli na ňu. A to dvojako, priam trojako. Za prvé, predstav si samú seba o pár rokov, ako spomínaš na aktuálne smutné časy, budeš sa aj vtedy nad tým tak trápiť, alebo to budeš brať vtedy ľahšie? Tak prečo to tak neberieš aj teraz? Znova si predstav seba o pár rokov, ako spomínaš. Nebolo by krajšie spomínať na dobré časy? Mysli na budúcnosť, ži tak aby si mala, na čo spomínať. A do tretice, mysli aj na minulosť, koľkokrát si sa trápila a nakoniec za nie dlhú dobu sa stalo niečo, čo tvoje trápenie znegovalo, no vtedy si to netušila ešte. Teraz si v rovnakej sitácií, nevieš, čo ťa čaká a ver, niečo pekné tam v budúcnosti na teba isto čaká.

 

(zdroj)