Moje ,,úžasné" rady

(4.11.2016 20:58) http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/dusan-a-tomas-zachranovali-zivoty-pri-leteckom-nestasti/ < prosím, hlasujte. Kámoška ma poprosila, aby som si to dala na svoj blog, ale dávam to sem i preto, lebo si tiež myslím, že je to uznania vhodný čin. #respect

(viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

(zdroj obrázka)

 

UPOZORNENIE: Článok netreba brať vážne, za prípadné následky neručím!

Koncoročné písomky sa blížia a napätie stúpa. Len vydržať. Ale predsa, stres stále nejaký je, ale netreba to brať až tak vážne, skúste to brať tak, ako tento článok a rady, ako lepšie zvládať písomky:

1. Uč sa
Najťažšia rada zo všetkých, preto, ak zlyhá, pridala som sem aj iné rady.

2. Nepíš červenou!
Možno si povieš, že ak budeš písať červenou, tak sa učiteľovi budú ťažšie opravovať chyby, lebo budú splývať s jeho červenou. No to je chyba! Učiteľ si zoberie napr. modrú, a tou ti písomku opraví. Vyhraješ iba ak budeš písať každé slovo(ak je čas, tak aj písmeno) inou farbou. Ideálne by bolo ak by si písal aj iným druhom písacieho nástroja. Napr. prvú otázku napíšeš farbičkou, druhú ceruzkou, tretiu fixou na tabuľu, štvrtú namaľuješ vodovkami, piatu vytesáš do kameňa a pod.

3. Podpíš sa iným menom.
Ideálne nejakým vymysleným, alebo niekoho z čo najviac vekovo rozdielneho ročníka(ťažko by prvák na základke napísal písomku z biológie - rozmnožovanie). A ešte ideálnejšie je, ak v tom nebudeš sám, ale pôjde s tebou aj čo najväčšia časť triedy. Menšia pravdepodobnosť, že prídu na to, kto chýbal alebo nechýbal v deň písania písomky a týmpádom, že komu písomka patrí. Ak ti ale aj napriek tomu povedia, že si to bol ty, lebo si bol v ten deň v škole, povedz, že si bol neprítomný...duchom.

4. Vytetuj si ťahák
Ak ťa prichytí učiteľko s ťahákom, väčšinou sú jeho dôvody odobratia písomky a datia 5ky nasledovné: ,,Ty to musíš vedieť stále, nie iba teraz.". Preto, ak budeš mať ťahák vytetovaný, môžeš sa vyhovoriť na to, že ten ťahák už budeš mať so sebou zvyšok života a že v praktickom živote je dôležité učivo vedieť, čo ty budeš vďaka tetovaniu stále.

5. Diplomacia
Ak je to test typu ABCD, tak pripíš odpoveď: ,,e) Jedna z môžností A, B, C, D." Ak je to konkrétna otázka bez možností (napr. nadlhšia rieka Austrálie), odpovedz niečo odveci, ale pravdivé: ,,Váh to nie je.", je to pravdivý výrok, a keby celkom, sú aj právnici, ktorí nie sú až tak drahí.

6. Aspoň nech to dobre vyzerá
Keď už si totálne v ryži a je to všetko pre teba španielská dedina, tak si aspoň 1 otázku, na ktorú vieš odpovedať správne - meno a trieda, pridaj na test originálne. Ideálne sú tieto nálepky pre žiakov. Menšia inšpirácia:


7. Rob si ťaháky
Ťaháky sú veľmi praktická vec, keď nechceš, aby učiteľ zistil, že učivo nevieš. Už len pri ich robení si opakuješ učivo aj sa učíš. A keď ich aj použiješ na písomke, tak je to výhodné. Buďto ti naň neprídu a všetci ťa budú mať za inteligenta, alebo ti naň prídu a písomku bez kontroly rovno dajú 5. Podotýkam bez kontroly, čiže neuvidia, že v čom máš rezervy.

8. Urob si radosť
Napríklad sa najedz, to ti dodá silu a bude ti to lepšie myslieť. Alebo si prečítaj nejaký vtip, pusti cez prestávku peknú pieseň, zamiluj sa, kúp si auto, choď sa prejsť a na písomku sa nevráť...

9. Ber si bielitko
Lebo ak náhodou napíšeš hlúposť, môžeš ju dať do zátvorky, ale učiteľ uvidí, že ti to predtým niekedy napadlo, bude ťa mať za tĺka. Škrtance tiež nič nevyriešia, bude ťa mať za nerváka. Bielitko je to riešenie!!!

10. Neraduj sa zbytočne
Ak uvidíš na opravenej písomke, že máš 1, neteš sa zbytočne, prv si skontroluj či značí tá 1 známku, alebo počet získaných bodov, lebo to je riadny rozdiel.