Zaujímavosti

(4.5.2015, 17:02) Zakopla som o šk. tašku(dúfam), čo rozhojdalo zips na nej. Po chvíli učenia sa fyziky(aká irónia)a smiatia sa na hojdajúcom sa zipse som zistila, že aj po cca 10tich minútach sa ten zips stále mierne hojdal. Neovládam fyziku na toľko, aby som súdila, ale toto nie je normálne :-DDDDD.

 

 

 

 (viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Premietnete si virtuálne predmet a rovno sa ho dotknete. Hudba blízkej budúcnosti.

Technológia napreduje šialeným tempom. To, na čo sme sa doteraz mohli len dívať, môžeme už aj cítiť. Vďaka ultrazvuku totiž možno vytvárať trojdimenzionálne hologramy, ktoré však najnovšie dokáže človek aj cítiť. Výskumníci z Bristol Interaction and Graphics group najnovšie vysvetľujú, ako ich revolučný objav funguje:

"Naša metóda využíva ultrazvuk, ktorý smeruje k prikladaným rukám, takže ho tieto dokážu cítiť. Smerovaním rozličných  ultrazvukových vzorov sa vzduch mení a predstavuje konkrétne 3D tvary. Systém generuje neviditeľný trojdimenzionálny tvar, ktorý následne náš displej mení na viditeľnú a cítiteľnú formu.

Znie to neuveriteľne, no je to tak. Na videu vidno demonštráciu projekcie 3D vĺn na vrstvu oleja, kde ultrazvuk možno vidieť v prejave ako narúšanie povrchu. Využitie tejto technológie vidia jej autori najmä v medicíne – lekár by napríklad mohol „ohmatať“ tumor zo záberov CT predtým, než by vôbec vstúpil do operačnej sály.

Video

Zdroj