Zaujímavosti

(4.11.2016 20:58) http://detskycin.ludialudom.sk/detskycinroka/dusan-a-tomas-zachranovali-zivoty-pri-leteckom-nestasti/ < prosím, hlasujte. Kámoška ma poprosila, aby som si to dala na svoj blog, ale dávam to sem i preto, lebo si tiež myslím, že je to uznania vhodný čin. #respect

(viac statusov)

Ukáž status

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Premietnete si virtuálne predmet a rovno sa ho dotknete. Hudba blízkej budúcnosti.

Technológia napreduje šialeným tempom. To, na čo sme sa doteraz mohli len dívať, môžeme už aj cítiť. Vďaka ultrazvuku totiž možno vytvárať trojdimenzionálne hologramy, ktoré však najnovšie dokáže človek aj cítiť. Výskumníci z Bristol Interaction and Graphics group najnovšie vysvetľujú, ako ich revolučný objav funguje:

"Naša metóda využíva ultrazvuk, ktorý smeruje k prikladaným rukám, takže ho tieto dokážu cítiť. Smerovaním rozličných  ultrazvukových vzorov sa vzduch mení a predstavuje konkrétne 3D tvary. Systém generuje neviditeľný trojdimenzionálny tvar, ktorý následne náš displej mení na viditeľnú a cítiteľnú formu.

Znie to neuveriteľne, no je to tak. Na videu vidno demonštráciu projekcie 3D vĺn na vrstvu oleja, kde ultrazvuk možno vidieť v prejave ako narúšanie povrchu. Využitie tejto technológie vidia jej autori najmä v medicíne – lekár by napríklad mohol „ohmatať“ tumor zo záberov CT predtým, než by vôbec vstúpil do operačnej sály.

Video

Zdroj