Home

(4.5.2015, 17:02) Zakopla som o šk. tašku(dúfam), čo rozhojdalo zips na nej. Po chvíli učenia sa fyziky(aká irónia)a smiatia sa na hojdajúcom sa zipse som zistila, že aj po cca 10tich minútach sa ten zips stále mierne hojdal. Neovládam fyziku na toľko, aby som súdila, ale toto nie je normálne :-DDDDD.

 

 

 

 (viac statusov)

Ukáž status

Čawce mravce! Servus kaktus! :-D

Volám sa Denisa a mám 16 rokov. V blogovaní nie som nováčik, prichádzam sem z blogu Hellgirlll.blog.cz, ktorého fantóm sa tu dosť často objavuje(hlavne pri vtipných obrázkoch mojej tvorby, pri ktorých sa mi nechcelo mazať starý zdroj). Napíšem vám tu aspoň základné veci o mne, zvyšok si domyslíte, keď budete skúmať môj blog. Tak fájn, začnime:

1. Cca 5 rokov(podľa toho, kedy čítaš tento text) fandím Martinovi Chodúrovi :-)

2. Chovám doma žabky...albínky(druh pazúrnatka vodná), potvorky malé! :-D 

3. Tvorím a predávam výrobky z polymérovej hmoty a moje obľúbené slovo je FIMO, hoci tvorím z Cernitu.

4. Milujem haluze, humor, plno ľudí mi vraví, že som optimista, no aj ja mám smutné chvíle...

5. Už 2x bola v TV Markíza o mne reportáž (1. o predajnej dobročinnej výstavke FIMO výrobkov na mojej škole, 2. keď som dostala ocenenie Krištáľové srdce Ferdinanda Martinenga za už spomínanú výstavku)

6. Školu mám rada hlavne kvôli tomu, že tam je to, čo sa spomína v bode 4. 

7. V 8. ročníku som bola zamilovaná do svojho učiteľa angličtiny, čo spomínam pri každom vtipe, ktorý s tým len trocha súvisí. 

8. Keby niet ocka, tento web by neexistoval (translation: Díky foter! xD)

 

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Premietnete si virtuálne predmet a rovno sa ho dotknete. Hudba blízkej budúcnosti.

Technológia napreduje šialeným tempom. To, na čo sme sa doteraz mohli len dívať, môžeme už aj cítiť. Vďaka ultrazvuku totiž možno vytvárať trojdimenzionálne hologramy, ktoré však najnovšie dokáže človek aj cítiť. Výskumníci z Bristol Interaction and Graphics group najnovšie vysvetľujú, ako ich revolučný objav funguje:

"Naša metóda využíva ultrazvuk, ktorý smeruje k prikladaným rukám, takže ho tieto dokážu cítiť. Smerovaním rozličných  ultrazvukových vzorov sa vzduch mení a predstavuje konkrétne 3D tvary. Systém generuje neviditeľný trojdimenzionálny tvar, ktorý následne náš displej mení na viditeľnú a cítiteľnú formu.

Znie to neuveriteľne, no je to tak. Na videu vidno demonštráciu projekcie 3D vĺn na vrstvu oleja, kde ultrazvuk možno vidieť v prejave ako narúšanie povrchu. Využitie tejto technológie vidia jej autori najmä v medicíne – lekár by napríklad mohol „ohmatať“ tumor zo záberov CT predtým, než by vôbec vstúpil do operačnej sály.

Video

Zdroj